Geleceğe Yaratıcı Adımlar Atölyesi

4 5 üzerinden
4
6 yorum

Şimdiki mevcut durumu gösteren gerçeklik, gelecekte istenen durumla karşılaştırıldığında akıl doğal olarak geleceğe doğru köprüler yaratacak ve bu gelecek görüntüsünü başarmak için algısal filtrelerini oluşturacaktır.

Bu çalışma, belirli adımları, görevleri ve aşamaları içerirken aynı zamanda ne görüyoruz, duyuyoruz, hissediyoruz, tadıyoruz, kokluyoruz gibi detaylarla ilerlemeyi mümkün kılar, ölçümün anlamlı olmasını sağlar.

Hedefler burada

  • Önce mevcut durumu tanımlatıyoruz.
  • Hayallerim – Kaynaklarım- Planlarım

Tek bir kelime ile ifadesi olsa nasıl adlandırırız?

  • Ardından gelecek vizyonunu canlandırtıyoruz.
  • Neler görüyor, duyuyor, hissediyorsunuz?

Tek bir kelime ile ifadesi olsa nasıl adlandırırız?

Sonra yolun tam ortasında neleri tamamlamış olursunuz? Tek kelime ile ifadesi? İlk çeyrek? Son çeyrek?

Bir fikri olan, hedefe giden yolunu netleştirmek isteyen, hedefe varan yolculuğunu adımlara bölüp her bir adımda yapılması gerekenleri belirleyen, yani zamanı, kimin, nasıl yapacağı tanımlanmış eylem adımlarını çıkartmayı hedefleyen bu atölye ile başarılı planlar, anlamlı ölçümler, yaratıcı adımlara dönüşüyor.

Kimler için?:Girişimciler, Hedefini Belirlemiş, Planlama Aşamasındaki Yapılar, Kurucu Ortaklar

İçerik: Erickson Takım Koçluğu Aracı, Bulut Egzersizi

Amaç: Hedefi tanımlama, bugünkü durum tespiti, orta vade erişilmesi gereken yer, birinci ve ikinci çeyrek aksiyon planlaması, eldeki kaynakların tespiti, kaynakların nasıl daha etkin kullanılabileceğinin tespiti, görev dağılımı, zaman planlaması

Çıktılar: Hedefimiz zihinde net olsa da yapılacak işlerin çokluğu bazen strateji ve taktiklerde karışıklığa sebep olabilir, yolumuzu kaybetmiş gibi hissedebiliriz. Bu çalışma ile hedefe giden adımların netleştirilmesi ve her bir evre için planlamanın SMART şekilde yapılıp gereklki eylemlerin planlanması sağlanır. Bir koç konumundan işlerine bakmaları, aksayan ve geliştirilmesi gereken adımları planlamaları sağlanır.

Starting Course

1
Nvidia New Technologies Slides
2
Quiz: Mobile / Native Apps
18 soru

After Intro

1
Realistic Graphic on UE4
2
Volta GPU for optimization.
3
Deep Learning
Faq Content 1
Faq Content 2

Productivity Hacks to Get More Done in 2018

— 28 February 2017

  1. Facebook News Feed Eradicator (free chrome extension) Stay focused by removing your Facebook newsfeed and replacing it with an inspirational quote. Disable the tool anytime you want to see what friends are up to!
  2. Hide My Inbox (free chrome extension for Gmail) Stay focused by hiding your inbox. Click "show your inbox" at a scheduled time and batch processs everything one go.
  3. Habitica (free mobile + web app) Gamify your to do list. Treat your life like a game and earn gold goins for getting stuff done!


4
4 5 üzerinden
6 Yorumlar

Detaylı Puanlar

Yıldız 5
3
Yıldız 4
0
Yıldız 3
3
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Favorilere Ekle
Kayıtlı: 35 öğrenci
Süre: 10 hours
Dersler: 4
Video: 9 hours
Seviye: İleri

Archive