Küçük İşletme Sahipleri için Sosyal Medya Pazarlama

‘İşimi sosyal medya platformlarını kullanarak nasıl büyütebilirim?’
‘Sosyal medya için nasıl içerik üretebilirim?’
‘Neyin işe yaradığı, ne yapmam gerektiği konusu bana karışık geliyor ve zor görünüyor.’
‘Nereden başlayacağımı bilmiyorum.’
‘Rakiplerimin çok ileri de görünüyor, geç mi kaldım?’
Girişimciler ve Küçük İşletme Sahipleri için Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi

Sosyal medya yönetimine dair kafanızda dönüp dolaşan pek çok soru olduğunu biliyoruz. Yoğun iş temponuz arasında, farklı öncelikleriniz olduğu için sürekli ötelediğiniz, emin olamadığınız için aktif bir şekilde yönetemediğiniz sosyal medya hesaplarınızı nasıl planlı, doğru zamanda doğru içeriği yayınlayarak, marka ruhunuzu sosyal medyanıza yansıtarak ve doğru içerik yönetimi ile kendi kitlenizi oluşturabileceğiniz bir eğitim takvimi sunuyoruz.

Bu eğitimi planlarken;

Kendi işinize dair eş zamanlı pek çok konu için çalıştığınızı, geniş zamanınız olmadığını,
Uzmanlık alanınızın iletişim, pazarlama, reklamcılık, içerik yazarlığı, fotoğrafçılık veya tasarım olmadığını,
Sosyal medya yönetimini profesyonel ajanslar veya kişilere devretmek için henüz bütçe ayırmadığınızı veya devretseniz bile takip edebilme ve analiz edebilme konusunda endişeli olacağınızı,
Girişiminiz, işletmeniz için gerçekten çok emek verdiğinizi ve zaman harcadığınızı bilerek, öncelikli ihtiyacınız olanı, kolaylıkla iş akışınıza entegre edebileceğiniz yöntem ve araçları paylaşacağız.
Biliyoruz; siz yoğun bir iş sahibisiniz, hayalleri olan, hedeflerine ulaşmak için heyecanı olan ve bu yolda gereksinimlerini pratik bir şekilde karşılama ihtiyacı olan girişimcilersiniz. Bu sebeple eğitim içeriği tamamen sizin gereksiniminize uygun hazırlandı.

Eğitimden ne alacaksınız?

Öncelikle sosyal medya evrenini anlayacağız: Takipçi kimdir, kim olmasını isteriz, kim olsa daha iyidir? Her yerde karşımıza çıkan, duyduğumuzda biraz içimizi ürperten ‘algoritma’ nedir? Ona nasıl davranmalı, ne bekler, ne istemez?
Sosyal medya evreninin üyelerini tanıyacağız: Facebook, instagram, linkedin, pinterest, twitter… Popüler yönleri nelerdir? Doğru profil nedir, ne içerir, ne içermez? İşimiz için hangisi lokomotif olmalı, hangisi, nasıl içerik ister, yayın zamanları, yayın frekansları ne olmalı? Hashtag kullanımı…
Sosyal medya içerik yönetimi: İçerik nedir? İçerik tipleri, yöntemleri nelerdir? Hangi sosyal mecra için hangi içerik tipi, ne sıklıkla üretilmeli?
Nasıl içerik üretilir?: İçerik fikri nasıl bulunur? Marka ruhunuzu yansıtan görsel ve metinler nasıl oluşturulur? İçerik stratejisi nasıl oluşturulur?
İçerik takvimi oluşturma: İçerik takvimi nedir? Örnekler üzerinden en pratik içerik takviminizi nasıl oluşturabilirsiniz?
Sosyal medya hesaplarınızın performansını nasıl artırabilirsiniz?
İçerik ve zaman yönetiminize destek olacak sosyal medya yönetim araçları: Bu araçları nasıl kullanabilirsiniz? Bu araçları ya da platformları kullanarak performans analizini nasıl yapabilirsiniz?
Facebook ve Instagram reklamcılığına giriş: Doğru hedef kitleye, doğru kampanya oluşturmak ve bütçenizi efektif kullanmanın püf noktaları nelerdir? Facebook business manager nedir, nasıl kullanılır?